Студенттік үйірмелер

Шымкент Университеті Жастар ұйымыныңжанынан ашылған

ҮЙІРМЕЛЕР:

1        «Гитара» үйірмесі.

Үйірменің мақсаты: Жастарды шығармашылыққа,тәрбиешілікке баулу.

Үйірме аптасына  төрт курсқа 2 реттен өтіледі. Үйірмеде 20 – дан астам қатысушы бар.

2 «Гәккулі мекен» Хор үйірмесі.

Үйірменің мақсаты: Болашақ ұрпаққа рухани-эстетикалық тәрбие беру, халықтың мәдениеті мен өзіндік көріністері мен мұрасын байланыстыру музыканың елеулі бір арнасы. Үйірме аптасына 4 рет болады. Үйірмеде 20 – дан аса қатысушы бар. Оның 7-уі сапрана,5-альт, 8-тенор және 3-бас партияларында.

3 «КТК»  жайдарман клубы

Үйірменің мақсаты: Көңілділер тапқырлар клубы болғандықтан жастарды сахна мәдениетін саналарына сіңдіре отырып,сөйлеу мәдениетін,сөздік қорын ұлғайту.

4 «Бүркіт» спорттық үйірмесі

Үйірменің мақсаты. Жастардың шынықтылығын,спорттық формасын қалыптастыру.

«Бүркіт» футзал командасы Жанболат Серимбетовтың баптауымен талай жүлделі орындарды алып,Оңтүстікке танымалдылығын арттыруда.

5 «Әділет» пікір-сайыс клубы.

Үйірменің мақсаты: Жастардың бойындағы адами,рухани байлығын арттыра отырып,зеректігін,алғырлығын алға тартып,білімді жастарды қолдау.

6  «Жас маман»үйірмесі.

Үйірменің мақсаты: Студенттерге қоғамдық әлеуметтік ортада және практикалық өмірде проблемалық ситуацияларды анықтауда қол жеткізіп, психологиялық дайындық процесін жүргізу.

7 «Жас ақын-жазушылар» үйірмесі

Үйірменің мақсаты: Бүгінгі таңдағы қазақ әдебиетінің даму бағытын студенттерге түсіндіру;Жас -ақын жазушылардың шығармаларын талдап , идеялық,көркемдік ерекшелігін саралау;Студенттердің поэзия өлкесіне ден қойып, өлеңнің танымдық-тәрбиелік мәнін оқырман бойына сіңдіру;Қалам ұстауға ықыласты студенттердің дамуына түрткі болу;Кешегі әдебиет пен жас ақын-жазушылар шығармашылығындағы байланыс , дәстүр жалғастығы  мен сарындас болған туындының арасындағы сәйкестікті ғылыми тұрғыда зерделеу ;Бүгінгі  жас ақын-жазушылардың шығармашылығына берілетін сын жанрын қалыптастыру;Студенттердің шешен ,оралымды, көркем, әдеби тілде сөйлеуіне көмекші болу;Қалам ұстаған ,өнерге таласы бар студенттердің ізденісін жетілдіру, өзіндік стилін қалыптастыру:

8 «Дефилье» үйірмесі

Үйірменің мақсаты: Жастарды қазіргі заманға сай сән үлгілерімен таныстырып, шеберліктерін шыңдай отырып тіккен киімдерін жұртшылыққа таныстырып, түрлі деңгейдегі ұйымдастырылатын сән байқауларына қатысуына ықпал жасау.

9 «Тоғызқұмалақ» үйірмесі

Үйірменің мақсаты: Қазақтың ұлттық ойынын жастар арасында кеңінен насихаттап, студент жастарды түрлі жарыстарға қатыстыру. Баланың бойындағы ширақылық, байыптылық сынды қабілеттерін арттыру.