Шымкент университетінің ғалымдары Қырғызстан Республикасы Ж.Баласағұн атындағы Қырғыз Ұлттық университетінде дәріс оқыды.

2023 жылы 7 Желтоқсан күні «Химия және химиялық технологиялар» факультетінің деканы Р. К. Сарымзакова, «Биология» факультетінің деканы Ш. С. Сүлейманова, және «Математика және информатика» факультетінің деканы И. А. Үсеновпен кездесу өткізді. Кездесу барысында профессор-оқытушылар мен студенттердің академиялық ұтқырлығы, бірлескен ғылыми конференциялар,  және ынтымақтастықтың одан әрі жолдары талқыланды, және  факультеттердің материалдық-техникалық базасымен танысты. Сондай-ақ кездесу барысында студенттерге Шымкент университеті Жаратылыстану ғылымдары кафедрасының х.ғ.к., доценті О.Н.Қобланова «Современнные проблемы химии окужающей среды» тақырыбы бойынша және Жаратылыстану ғылымдары кафедрасының меңгерушісі а-ш.ғ.к., аға оқытушы К.Б.Тлегенова «Использование цифрового контента в обучении биологии» тақырыбы бойынша дәрістер өткізді.