5 қыркүйек күні Шымкент университетінде Білім күніне арналған салтанатты жиын өтті

Білім күніне арналған салтанатты жиын Шымкент университетінің ректоры Сейітқұлов Нұрлыбек Ақынұлының құттықтау сөзімен басталды.

«Құрметті студенттер, құрметті ұстаздар мен қызметкерлер! Баршаңызды Шымкент университетінің және жеке өзімнің атымнан Білім күнімен құттықтаймын! Барлығымыз үшін бұл күннің мәні ерекше, ол жаңа бастамалар мен мүмкіндіктер, батыл эксперименттер мен ашылулармен тығыз байланысты. Дәстүр бойынша бүгін біз жаңа оқу жылын салтанатты түрде бастап қана қоймай, кешегі мектеп оқушыларын университеттің тату отбасына қабылдаймыз. Студенттік өмір - әр адамның өміріндегі ең жақсы жылдар. Бұл жастардың өз болашағының іргетасын қалап, достасатын, пайдалы байланыс орнататын, мамандықты игеретін кезі. Жаңа білім мен дағдыларды игеруге ұмтылуда университет ұжымы сізге міндетті түрде көмектеседі. Профессор-оқытушылар құрамы, ғылыми кеңес және әкімшілік сіздердің кәсіби маман, білімді, болашақтың жасампаз тұлғасы болып, Шымкент университетінің түлегі деген жоғары атақты абыроймен алып жүруіңіз үшін барлығын жасайды. Барлығымызға нағыз жарқын және ерекше оқу жылын тілеймін. Оқытушылар мен қызметкерлерге шыдамдылық және жас ұрпаққа көмектесуде сәттілік. Студенттер мен магистранттар үшін – сізді жетістікке жетелейтін және барлық шыңдарды бағындыруға көмектесетін шабыт пен қажырлы еңбек тілеймін!», – деп Нұрлыбек Сейітқұлов ұжым мен студенттерді құттықтады.

Шара барысында қатысушыларды университеттің ғылым істері жөніндегі проректоры Әжіметов Нұржан Нұрмаханбетұлы да құттықтады. Ол Білім күні жаңа жетістіктерге және белсенді өмірлік ұстанымды қалыптастыруға белгісіз, қызықты және сонымен бірге қиын жол ашатынын атап өтті.

«Барлық студенттерге алға қойған мақсатқа жетуде табандылық танытып, қоғамдық, ғылыми-зерттеу жұмыстарына, студенттік ұжым өміріне белсене араласуларына тілектеспін. Жаңа оқу жылы баршаға жемісті де табысты, тамаша оқиғаларға, шығармашылық жаңалықтарға, үлкенді-кішілі жеңістерге толы болсын. Баршаңызға табыс, зор денсаулық пен бақыт, тамаша көңіл-күй, шаттық пен оптимизм тілеймін. Сәттілік!» – деп тіледі Нұржан Әжіметов.

Студенттер мен қызметкерлерді университет қонақтары, факультет декандары да құттықтады. Олар бұл күн бірінші курс студенттері үшін ерекше күн екенін, олар үшін оқуда, ғылымда, мәдени, шығармашылық және қоғамдық қызметте, спортта барлық мүмкіндіктер әлемі ашылатынын атап өтті.

2001 жылы құрылған Шымкент университеті өзін бакалавриаттың 12 бағыты, магистратураның 4 бағыты бойынша жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру мамандарын дайындайтын ірі университеттердің бірі ретінде көрсетеді. Студенттер контингенті бакалавриаттың 25 білім беру бағдарламасы бойынша 6596 студент және 8 білім беру магистрі бағдарламасы бойынша 462 магистрант.

Бүгінгі таңда оқу процесі жоғары материалдық-техникалық базамен қамтамасыз етілген. Оқу процесі жалпы ауданы 23 843 шаршы метрді құрайтын үш оқу ғимаратында жүзеге асырылады. Оның ішінде 11 оқу зертханасы, мультимедиялық жабдықпен жабдықталған 17 компьютерлік сынып. Мұнда 3 спорт кешені, жатақхана, кітапханалар, тамақтану және емдеу орындары, студенттерге қызмет көрсету орталығы, т.б.

Университет жетістіктерін тікелей жоғары білікті ғылыми-педагогикалық ұжым анықтайды, оның ішінде 19 ғылым докторы, 4 PhD докторы, 142 ғылым кандидаты.

Шымкент университетінің ғылым және халықаралық байланыстар бөлімі де барша студенттерді, оқытушылар мен университет ұжымын Білім күнімен және жаңа оқу жылының басталуымен құттықтайды. Жаңа оқу жылы баршамызға тұрақтылық пен еңбек пен оқуға қанағат, жаңа кәсіби табыстар мен жетістіктер әкелсін!