Тавбаева Дина Байдуллаевна

Город: г. Шымкент

День рождения: 19 января 1982 г.

Семейное положение: замужем

Образование: Высшее. Ташкентский государственный педагогический университет имени Низами.

Магистр психологии.  12 лет  проработала в системе образования. Прошла повышение  квалификации на темы: «Психосоматическое и соматическое расстройства», «Конфликтология, Стресс Депрессия», «Родовая культура семьи в профилактике социального сиротства», «Организация службы поддержки и сопровождения приемных семей на базе интернатного  учреждения». Имею опыт работы с компьютерной психодиагностикой на универсальном психодиагностическом комплексе  «Ақ сұнқар».  На сегодняшний день  делюсь приобретёнными теоретическими знаниями и практическим опытом в  Шымкенстком Университете со студентами специальности Педагогики и Психологии. Имею опыт практической работы с детьми (от младших школьников до старшеклассников), но с удовольствием не менее эффективно работаю с разными возрастными категориями.

Сұрақ: Мен өзгелерден ерекше болғым келеді?

Жауап: сізді басқалардың қалай көретіні маңызды емес. Өзіңді қалай көретінің маңызды. Өз өзіңізбен болып, өзіңізге жағымды ыңғайлы нәрсе жасаңыз.

Сұрақ: карантинде үйде отыру шаршатты.Егер университетке барсақ ешқандай қорқыныш жоқ шығар. Мен спорпен айналысамын, менің денім сау.

Жауап: Елімізде COVID-19 ауруының жайылуына байланысты карантин режимі күшейтілді. Сол себепті аса қажетті болсама үйден шығудың қажеті жоқ. Бұл індет өте жұқпалы, сондықтан барлық сақтық шараларын сақтауыңыз қажет. әрине біздің көп студенттеріміздің басым бөлігі спортпен айналысады, бірақ сондада сақтану қажет. Бір бірімізге көмектесуіміз қажет.

Сұрақ: Мен 1 курс студентімін. Мен үшін арақашықтықтан оқу қиындық туғызып жатыр. Не істеуге болады?

Жауабы: сіздің жағдайыңызда  қиындық туғызбау үшін үйіңізде уақыты тапсырманы орындап, дәл оқу орнындағыдай оқу кестесін ұйымдастыру керек. Күнделікті берілген тапсырмаларға қоса қосымша материалдар ізденіп, біліміңізді жетілдіріңіз.

Сұрақ: Депрессиядан қалай шығуға болады?

Жауабы: Адамда депрессия біржақты болмайды, оның басты себебі психологиялық өзін өзі құрметтеуі, бағалауының бұзылуы. Оған сыйластықпен махаббаттың да жетпеусіздігінен. Әрбір айтқан сөзді жақын қабылдауынан, өзін өзгелермен салыстырып төмен санауы. Назарыңызды басқа жаққа аударыңыз, спортпен шұғылданып кітап оқыңыз, жақсы ойлар ойлаңыз.