«Жастар рухы» жастар қанаты ұйымы - «Аманат» партиясы жанындағы «Жастар рухы» Жастар қанаты» қоғамдық бірлестігі (бұдан әрі – «Жастар рухы» ЖҚ) –Шымкент университетінің әртүрлі әлеуметтік топтардағы жас азаматтардың мүдделерін мемлекеттік өкілді және атқарушы билік, жергілікті өзін-өзі басқару органдарында білдіретін ерікті ұйым.

Толық атауы: Шымкент университетінің «Жастар рухы» Жастар қанаты» ұйымы.

«Жастар рухы» ЖҚ-ның міндеттері:

• Жастардың бойында қазақстандық патриотизм сезімін және жауапты азаматтық ұстанымын, Республиканың мемлекеттік рәміздеріне, Қазақстан халқының мәдени мұрасына, тіліне және дәстүрлеріне құрметпен қарауды қалыптастыру;
  • Жастарды демократиялық, әлеуметтік әділ қоғам құру процестеріне тарту;
  • Қазақстан Республикасының мемлекеттік жастар саясатын іске асыруға жәрдемдесу;
  • Жастардың саяси экономикалық, әлеуметтік және өзге де құқықтарын қорғау жөніндегі қызметтерге қатысу;
  • Жастар мәдениетін қалыптастыруға, жастардың білім, зияткерлік және кәсіби деңгейін арттыруға жәрдемдесу;
  • Жастардың кәсіпкерлігін дамытуға жәрдемдесу, университеттің студенттерін жұмысқа орналастыруға көмектесу;
  • Жастардың әлеуметтік маңызды бастамаларына қолдау көрсету және оларды іске асыру;
  • Жастарды аға буынға деген құрмет, қамқорлық және мейірімділік рухта тәрбиелеу;
  • «AMANAT» партиясы мен «Жастар рухы» ЖҚ-ның бағдарламалық құжаттарында белгіленген міндеттерді халыққа насихаттау және түсіндіру, «Жастар рухы» ЖҚ-ның мақсаттары мен міндеттеріне қолдау көрсетуші жастарды өзінің қатарына тарту;
  • Жастар ұйымдарымен және басқа да елдердің азаматтық қоғам институттарымен ынтымақтастық орнатып, тиісті келісімдер жасау.

«Жастар рухы» Жастар қанатының төрағасы

Жарылқасын Айбек Бағланұлы

Байланыс номері: +7(776) 161-23-65

«AMANAT» партиясының Жастар қанаты «Жастар рухы».

«АMANAT» партиясы жастар қанаты «Жастар рухы» жастарға қолдау ретінде семинар өткізілді. Қозғалған тақырып, Өзін – өзі басқару жүйесі ұйымының атқарып жатқан жұмыстарымен таныстыру аясында болды. Университтер арасында өзін-өзі басқару ұйымдары қалай жұмыс істейтіні туралы толық ақпарат түсіндірме жұмыстары жүргізілді. Шымкент қаласы еріктілер лигасының төрағасы: Байжігіт Ерсұлтан Дарханұлы таныстырды.

ЖАСТАР ӘДІЛЕТТІ ҚАЗАҚСТАНДЫ ҚОЛДАЙДЫ.

ҚР Президенттігіне үміткер Қ. Тоқаевтың сенімді өкілдері Шымкент университетінде жастармен кездесу өткізді. Қоғамдық штаб мүшелері Лазиз Сулайманов, Қайрат Имашмашев кандидаттың сайлауалды бағдарламасындағы жастарға қатысты мәселелерге тоқталды.

Атап айтқанда, олар жастар саясатының тұжырымдамасын жетілдіру бойынша жұмыс жүргізіліп жатқандығын, «Жастар үшін» емес, «Жастармен бірге» қағидасы негізге алынатындығын атап өтті.

Қоғамдық кеңестерде арнайы жастар квотасы енгізілетіндігі де жайлы айтылды. Конкурстық негізде жаскәсіпкерлерге жылдық 2,5 пайыз жеңілдікпен несие беріледі.

Штаб мүшелері студенттердің толғандығын сауалдарына жауап беріп, ұсыныстарын да тыңдады. Жастарды алда келе жатқан сайлауға белсенді қатысуға шақырды.

ҚАЗАҚСТАН  РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ  ПРЕЗИДЕНТІНІҢ  АЛХЫС  ХАТЫ  ҚҰТТЫ  БОЛСЫН.

«AMANAT» партиясы Шымкент қалалық филиалы, Шымкент университетінің Жастар ісі жөніндегі комитет төрағасы: Мұса Бекжан Елубайұлы Қазақстан Республикасының Президент сайлау науқанына дайындық және өткізу жұмыстарына қосқан үлесі үшін Қасым-Жомарт Кемелұлы Тоқаев атынан марапатталды. Кешегі өткен сайлауда ерекше қызмет атқарғаны үшін Үсен Батырхан, Рузим Диас, Беркінбай Назерке Республикалық қоғамдық штаб жетекшісі: Ерлан Қошановтан алғыс хаттармен марапатталды. Шымкент университетінің ректоры п,ғ,д., Н.А.Сейткулов арнайы құттықтады.