MOOC

MOOC дегеніміз не (жаппай ашық онлайн курстар)

Білім берудегі соңғы жаңалықтардың бірі қашықтан білім алу мүмкіндігі болды. Онлайн режимінде электронды түрде курстар арқылы оқыту.
Оқытудың интернет-кеңістікке ауысуы 2000 жылдары пайда бола бастады және әлемнің әйгілі университеттері ашық интернет курстарына еркін қол жетімділік үшін жазылған дәрістер жариялай бастаған болатын. Осындай білім беру қызметтеріне сұраныс
бұл өте жоғары болып шықты, ал 2008 жылы түбегейлі MOOC деп аталатын білім беру (жаппай ашық онлайн курстар; ағылш. MOOC – Massive Open Online Course) жаңа әдіс қалыптасты.

MOOC дегеніміз не?
MOOC аббревиатурасы төрт бөлек термин.
  • Massive (жаппай): интернет-оқытудың бұл түрі географиялық орналасуымен шектелмеген көптеген студенттерді қамтиды.
  • Open (ашық): онлайн оқыту барлығына тегін.
  • Online (онлайн): қашықтықтан оқыту курстары онлайн байланыс құралдарын пайдалана отырып жүргізіледі. Барлық материалдар электронды түрде еркін қол жетімді.
  • Course (курс): белгілі бір мақсаттармен, жұмыс ережелерімен және уақыт шектеулерімен құрылымдық және реттелген ақпарат беру, дегенмен әрбір жеке қатысушы үшін өзгеруі мүмкін.

MOOC-ті басқа онлайн оқыту курстарынан, сондай-ақ білім алудың дәстүрлі әдістерінен не ажыратады?

MOOC-бұл қашықтықтан білім беру курстары ғана емес, бұл жеке әдіс
түрлі қызметтің үлкен кешенін қамтитын оқыту және өзге әдістеме секілді MOOC-тың өзінің артықшылықтары мен кемшіліктері бар.

Онлайн оқыту және MOOC артықшылықтары

• Интерактивтілік.
  • Пайдалы байланыстар.
  • Жылдам кері байланыс және бағалау.
  • Әлемнің үздік оқытушылары.
  • Тегін онлайн оқыту.
  • Соңғы мамандықтар.
  • Құрылымдық материалды беру.
  • Тегін оқу кестесі.
  • Аралас онлайн оқыту жүйесі.

Қашықтықтан онлайн оқыту жүйесі кімге сәйкес келеді?

Интернет-курстар кез-келген білім түріне қол жеткізуге мүмкіндік береді. Сіз
әлемнің кез келген университетінде онлайн жоғары білім алып, оны
растайтын сертификатқа ие бола аласыз. Егер сізде жоғары білім болса және қосымша білім алғыңыз келсе таңдалған саладағы білімді қашықтан арттыра аласыз.

Егер сіз таңдаған қызмет саласына біліктілігіңіз сәйкес келмесе, қашықтықтан қайта даярлауды онлайн курс арқылы өте аласыз. MOOC онлайн курстарының тақырыбы кең әрі ауқым болып келеді.