УНИВЕРСИТЕТ ТАРИХЫ
Image

Шымкент үниверситеті 2001 жылы құрылған - бакалавриаттың 25 білім беру бағдарламасы мен магистратураның 6 білім беру бағдарламасы бойынша жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру мамандарын даярлауды жүзеге асыратын ірі көпбейінді жоғары оқу орындарының бірі.

Университет миссиясы-заманауи еңбек нарығында бәсекеге қабілетті, зияткерлікпен, жоғары мәдениетпен және төзімділікпен ерекшеленетін мамандарды даярлау болып табылады.

Университеттің жетістіктері жоғары білікті ғылыми-педагогикалық ұжыммен, елімізге белгілі ғалымдармен тікелей анықталады, олардың қатарында 15 ғылым докторы, 5 Phd докторы, 122 ғылым кандидаты, 12 ҚР еңбек сіңірген бапкерлері, 5 спорт қайраткерлері бар. Ғылыми дәрежесінің пайызы-56%

Білім беру процесі жоғары материалдық-техникалық базамен қамтамасыз етіледі. Оқу үдерісі жалпы ауданы 16 854 ш. м. үш оқу корпусында , оның ішінде мультимедиялық жабдықтармен жабдықталған 11 оқу зертханаларында, 10 компьютерлік сыныптарда, оқу аудиторияларында, лингафондық кабинеттерде іске асырылады. Университетте 3 спорт кешені, жатақхана, кітапхана, акт залдары, конференц-залдар, тамақтану және медициналық қызмет көрсету объектілері және психологиялық қызмет жұмыс істейді. Білім алушыларды әлеуметтік қолдауға көп көңіл бөлінеді: студенттерге оқу ақысын төлеу бойынша түрлі жеңілдіктер қарастырылған. Жедел режимде студенттерге қызмет көрсету орталығы жұмыс істейді.

2017 жылы университет білім беру сапасын қамтамасыз ету жөніндегі Тәуелсіз Қазақстандық агенттікте институционалдық аккредиттеуден өтті және институционалдық аккредиттеу туралы куәлігі бар.

Университетте "Экология және биология" ҒЗИ, "Аймақтық экономика мәселелері" ҒЗИ жұмыс істейді. Университеттің ғылыми-педагогикалық кадрлары инновациялық ғылыми жобаларға, бірлескен халықаралық гранттық жобаларға белсенді қатысады, патенттері, авторлық куәліктері бар.

Университетте қашықтықтан оқыту нысаны іске асырылуда, port.univershu.edu.kz. атты білім беру порталы жұмыс істейді.

Университеттің профессор-оқытушылар құрамы ҚР БҒМ ұйымдастыратын байқауларға қатысады. ҚР БҒМ байқауында "2019 жылдың үздік оқытушысы" атағына б.ғ. д., профессор А. О. Исаева ие болды.

Жыл сайын оқу, оқу-әдістемелік және ғылыми әдебиеттер қоры толықтырылып отырады. Университет кітапханаларының кітап қорында электронды оқулықтар, электронды тасығыштардағы оқу және оқу-әдістемелік құралдар бар. Қалалық, облыстық кітапханалармен және Республикалық электрондық кітапханалармен келісім шарттар жасалған.

Халықаралық және интеграциялық шекараларды кеңейту және академиялық ұтқырлықты жүзеге асыру мақсатында Шымкент Университеті шетелдік білім және ғылым ұйымдарымен меморандумдар жасасты:

Кардинал Стэфан Вышинский университеті (Польша, Варшава қ.),

Жоғары менеджмент мектебі (Польша, Варшава қ.),

Витаутас Магнус университеті (Литва, Каунас қаласы)

Аахен қолданбалы ғылымдар университеті (Германия,  Аахен қ.)

Экспедиджи Инк ғылыми-кеңес беру компаниясы (АҚШ),

Сочи сән, бизнес және құқық институты (Сочи қ .)

Қырғыз мемлекеттік университеті. И. Арабаева,

Самарқанд мемлекеттік университеті (Өзбекстан)

Башқұртстан Республикасы Кәсіподақтар Федерациясының Білім беру мекемесі,

Худжанд Мемлекеттік Университеті. академик Б. Гафуров (Тәжікстан).

Халықаралық ынтымақтастық Шымкент университетінің ПОҚ мен шетелдік ғалымдардың бірлескен жобаларға қатысуын, сондай-ақ университеттің студенттері, магистранттары мен ПОҚ-ның акдемиялық ұтқырлық бағдарламасын іске асыруды қамтамасыз етеді.