Шымкент университетінің ректорымен жұмыс кездесуінде университеттің ғылымды дамыту мәселесі қаралды

2022 жылдың 26 қыркүйегінде Шымкент университетінде ректор, п.ғ.д., профессор Нұрлыбек Сейтқұловтың төрағалығымен факультет декандары, кафедра меңгерушілері, ғылыми-зерттеу институттарының директорлары және жетекші ғалымдардың қатысуымен жұмыс кездесуі өтті. Университеттің ғылыми қызметінің өзекті мәселелерінің кең ауқымы талқыланды, соның ішінде: ғылыми жобаларды іске асыру тиімділігін бағалау жүйесін енгізу және жергілікті билік органдарымен және кәсіпорындармен өзара әрекеттестіктің жаңа маркетингтік схемасын енгізуді қамтамасыз ету, аяқталған қолданбалы ғылыми жобаларды коммерцияландыру бойынша бизнес-құрылымдар (өндіріске енгізу актілерінің немесе лицензиялық келісімдердің санын, алынған қорғау және іске асырылған стартаптар санын ұлғайту); педагогика ғылыми-зерттеу институтын ашу мүмкіндігі.

Барлық талқыланған мәселелер бойынша жауапты орындаушылар тағайындалып, мерзімдері белгіленіп, нақты шешімдер мен ұсыныстар қабылданды. Қаралған мәселелер бойынша университеттің ғылыми істер жөніндегі проректоры, ауыл шаруашылығы ғылымдарының докторы Н.Н.Әжіметов қорытындылады.