«Конституциялық Сот, Прокуратура Омбудсмені: өзара іс-қимыл мәселелері» атты ғылыми-практикалық семинар

2022 жылғы 6 желтоқсанда Жаратылыстану-гуманитарлық факультетінің Құқық және тарих кафедрасының ұйымдастыруымен Қазақстан Республикасының Прокуратура күніне арналған «Конституциялық Сот, Адам құқықтары жөніндегі уәкіл прокуратурасы: өзара іс-қимыл мәселелері» атты ғылыми-тәжірибелік семинар өтті. Қазақстан Республикасы. Семинарға университет басшылары, Қазақстан Республикасындағы БҰҰ Ассоциациясының заңды тұлғалар бірлестігінің төрағасы, Шымкент қаласы Қаратау ауданы прокуратурасының прокурорлары, ЖОО-ның арнайы пәндер циклінің қызметкерлері қатысты. атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің оқу орталығы Б. Момышұлы, атақты отандық заңгер ғалымдармен бірге оқиды.

Баяндамашылар елімізде жүргізіліп жатқан реформалардың басты мақсаты – адам құқықтарын қорғау жүйесін нығайту, билік тармақтары мен орталық пен өңірлер арасындағы өкілеттіктер мен жауапкершіліктердің тепе-теңдігін қамтамасыз ету екенін, қабылданған заңдардың өз үлесін қосуын жан-жақты талқылады. демократиялық институттарды дамыту, халықтың мемлекеттік және саяси құрылымдарға сенімін арттыру. Ғылыми-тәжірибелік семинарға қатысушылар бұл жаңа өзгерістерге – әділ Қазақстанды құруға маңызды қадам болатынына сенімді.

Семинар соңында басшылық құрамы ғылыми-практикалық семинарға қатысушыларды университетіміздің ректоры Н.Ә.Сейтқұловтың атынан алғыс хаттармен марапаттады.